Drogi znakowane

Drogi znakowane, czyli szlaki wyznaczane przez ekspertów od turystyki pieszej i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o szlaki wyznaczane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, czyli PTTK. Szlaki te różnią się między sobą wieloma cechami - są piesze i rowerowe, są długie, krótkie i średnie, prowadzące przez płaski teren i przez morenowe pojezierza. Tu znajdziecie informacje o poszczególnych szlakach w postaci linków do moich postów o wędrówkach danym szlakiem i do źródeł, z jakich korzystałem przy planowaniu, a później przy opisywaniu tych wędrówek.

Szlaki PTTK, które przeszedłem (w całości lub fragmentach)


Strony o szlakach PTTK

  • PTTK - Znakowane szlaki turystyczne województwa pomorskiego - najdokładniejsza i zawierająca najwięcej informacji o szlakach strona podlegająca PTTK. Jak sama nazwa wskazuje, opisuje szlaki pomorskie zgrupowe w czterech regionach (gdański, słupski, chojnicki i malborsko-kwidzyński), a w ich obrębie podzielone na mniejsze grupy.. Poza typowymi turystycznymi szlakami pieszymi zawiera opis m. in. szlaków rowerowych i Sopockich Szlaków Spacerowych.
  • Wrota Pomorza - podstrona portalu w dziale turystyka. Jeśli chodzi o opisy szlaków PTTK i szlaków rowerowych, to nie można liczyć na wiele więcej niż na nieaktywne linki do stron PTTK czy proste mapy. Nieco bardziej szczegółowo opisane są szlaki tematyczne, będące właściwie zgrupowaniem obiektów o podobnej tematyce niż typowo wyznaczoną drogą, np. Szlak Latarni Morskich czy Zamków Gotyckich.
  • Znakowane szlaki turystyki pieszej na terenie Gdańska - oficjalna strona miasta Gdańska poświęcona przebiegającym na jego terenie szlakom PTTK. Dobrze uzupełnia informacje ze strony PTTK.
  • Szlaki spacerowe Sopotu - krótkie opisy Sopockich Szlaków Spacerowych wraz z ich historią.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz